Diamentowe pasty polerskie Boride Engineered Abrasives

Diamentowe pasty polerskie Boride dla przemysłu form odlewniczych i wytłaczania to produkty o doskonałej koncentracji i wszechstronnej formule. Dzięki wysokiej odporności na temperaturę sprostają nawet najbardziej wymagającym warunkom. Cały asortyment jest produkowany w USA.

Precyzyjna mieszanka syntetycznych diamentów daje ekonomiczne pasty, często o bardzo ostrym wykończeniu. Boride oferuje szeroki wybór produktów dzięki różnym wielkościom ziarna i stężeniu drobin diamentowych. To co wyróżnia całą serię, to równomierny rozkład proszku diamentowego w całej zawiesinie.

Pasty mają składy oparte zarówno na wodzie, jak i olejach. Producent wyróżnia trzy grupy produktów według stężenia diamentów w składzie.

  • Średnie stężenie jest idealne dla delikatnego usuwania materiału i dla ogólnego stosowania.
  • Wysokie stężenie to popularny wybór przy standardowym usuwaniu materiału z powierzchni i dla wykończenia pracy.
  • Bardzo wysokie stężenie jest polecane profesjonalistom. Mocna koncentracja drobin diamentowych znacznie przyśpiesza pracę nad usuwaniem osadów i nadmiaru resztek.

Rozcieńczalniki do past polerskich

Służą do rozrzedzania zawiesiny, poprawiają rozprowadzanie i ograniczają efekt gumowania. Dodatkowo nie zmieniają właściwości tnących past polerskich. Świetnie sprawdzają się do spłukiwania pozostałości usuwanego materiału przy jednoczesnym skróceniu czasu docierania.

Rozcieńczalnik DIAMAX stosuje się do past polerskich na bazie oleju, a do mieszanek opartych na wodzie polecamy smar BORI-LUBE 10.