DAIWA-RABIN Charakterystyka ogólna produktów

Japońskie elastyczne materiały do szlifowania i polerowania DAIWA-RABIN wyróżniają się perfekcyjną jakością rysy, która to jakość zmieniła zdanie większości użytkowników, że gumowe/elastyczne kamienie szlifierskie nadaj się tylko do polerowania. Elastyczność gumy zapewnia wygładzenie śladów polerowania, co rozwiązuje problem chropowatości powierzchni i zapobiega powstawaniu głębokich śladów po polerowaniu.

Możliwość wykonywania dwóch procesów – szlifowania i polerowania – w jednej operacji stawia produkty DAIWA-RABIN w grupie najbardziej innowacyjnych materiałów ostatniej dekady. Pracę można wykonywać ciągle, bez ryzyka zapychania się narzędzi, również w procesie obróbki aluminium.

Poprzez dostosowanie warunków użytkowania i wykorzystywania elastyczności gumy, można uzyskać niepowtarzalną jakość rysy, a zmniejszenie obciążenia kamienia szlifierskiego znacząco wydłuża jego żywotność. Jeśli praca jest wykonywana zgodnie z wymaganiami DAIWA-RABIN, można spodziewać się żywotności niespotykanej u innych narzędzi.

Przez dobranie odpowiedniej prędkości obrotowej i wykorzystywanie elastyczności gumy, kamień szlifierski może adaptować się do zakrzywionych powierzchni, a podskakiwanie i szarpanie obrabianego obiektu spowodowane uderzaniem jest skutecznie eliminowane. Umożliwia to nie tylko lepsze dostosowanie się do obrabianego przedmiotu i osiągniecie stabilnej powierzchni szlifowanej, ale zmniejsza nakład pracy w procesie polerowania.

Gdy warunki użytkowania są odpowiednie, generowanie ciepła może być kontrolowane, tak aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą. Naprężenie spada w znacznym stopniu. Możliwe jest zredukowanie ilości powstającego pyłu, co znacząco wpływa na poprawę środowiska pracy. Ilość potrzebnego płynu szlifierskiego jest o wiele mniejsza, dzięki czemu użytkowanie produktów DAIWA-RABIN sprzyja środowisku naturalnemu.

Bogaty zbiór mieszanek gumy odpowiednich dla różnorakich operacji został stworzony podczas wieloletniej działalności w celu znalezienia odpowiednich kompozycji dla konkretnego przeznaczenia.